Tapu Harcı ve İpotek Tesis Ücreti Muafiyeti

BU BAŞARI HEPİMİZİN BAŞARISIDIR!

Bilindiği üzere; şehit yakınları ve gazilerimiz bir kerelik olmak üzere tapu harcı ve ipotek tesis ücreti muaf tutulmuştur.

( *Birçok gazimizden Federasyonumuza ulaşan şikayetler neticesinde; tapu dairelerinde tapu harcı muafiyetinde sıkıntı çıkarıldığını öğrenmiştik.* )

Bunun üzerine ŞEGAFED olarak hemen harekete geçip Çevre ve Şehircilik Bakanlığına konuyu yazılı yolla bildirerek memurların bilgilendirilmesi ve gazilerimizin iş ve işlemlerine duyarlılık gösterilmesi konusunda gerekli talimatın gönderilmesi hususu iletmiştik.

İlgili bakanlıktan federasyonumuza gelecek cevabı da aynı şekilde paylaşacağımızı söylemiştik.

BEKLEDİĞİMİZ CEVAP GELDİ!

Dün itibariyle ilgili bakanlıktan cevap gelmiştir. Artık tapu dairelerinde sizden tapu harcı isteyen olursa bu belgeyi göstermeniz yeterlidir. Bu başarı ŞEGAFED'İN başarısıdır. Bu başarı sizin; yani hepimizin başarısıdır.

Şegafed olarak şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve korunmaya muhtaç çocuklar olan yetim ve öksüzlerimizin emrinde değinmediğimiz tek bir konu kalmayana dek bu yönde yazılarımız devam edecektir. Sizden aldığımız güçle sorunlarımızın çözümü noktasında mücadele edeceğimizi bilmenizi ister ve her daim desteğinizi bekleriz.


Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu