Başkanımız İstanbul İl Başkanlığı Açılışında Basına Konuştu

Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED) İstanbul İl Başkanlığı Kartal'da törenle açıldı. Açılışa Protokolün yanısıra çok sayıda Şehit yakını ve Gazi katıldı.

Türkiye genelinde hizmet vermek amacıyla 2018 yılında kurulan Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED)'nun İl Başkanlığını Orhan ÇELİK’in yürüttüğü Kartal Yakacık'da bulunan İstanbul İl Başkanlığı törenle açıldı. Protokolün yanısıra şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış törenine Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Kurdele töreni ve Protokol konuşmaları sonrası davetlilere ikramlarda bulunuldu.

ŞEGAFED Genel Başkanı Gazi Caner Dalkalı, "Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonumuz, İstanbul İl Başkanlığı'nı bugün itibariyle açmış bulunuyoruz, inşaAllah Hayırlara vesile olsun. Tüm halkımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve korunmaya muhtaç çocuklarımıza Türkiye genelinde hizmet vermek için kurulmuş, 2018 yılı kuruluşlu bir federasyonuz. Ağımızı gün geçtikçe ilerletiyoruz. İstanbul il başkanlığı açılışından sonra Allah izin verirse 5 ay içinde İstanbul'un tüm ilçelerinde olacağız. Bir takım eksiklikler, kanuni boşluklar olsa da şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz ile devletimiz arasındaki yumuşak bir köprü oluşturuyoruz" Bizler ŞEGAFED olarak her daim şehit yakınlarımızın gazilerimizin ve korunmaya muhtaç çocuklarımızın yanındayız dedi.