Misyonumuz

Vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimizin yakınlarını, gazilerimizi ve korunmaya muhtaç çocuklarımızı, her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korumak öncelikli asli görevimizdir. Bizim için her şehit yakınımızın, her gazimizin, her yetim ve öksüzümüzün en ufak bir problemini çözmek dünyalara bedeldir.

Dünyanın herhangi bir noktasında, Türk vatanı ve milletinin varlığını, büyük Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü korurken, kamu görevlisi olarak ya da 15 Temmuz’da olduğu gibi sivil halktan o yüce mertebeye erişen şehitlerimiz ile birlikte gazilerimizin hatıralarının yaşatılması ve toplumumuzun bilinçlendirilmesi, bize emanetleri olan ailelerinin maddi manevi mağduriyet yaşamamaları ve çocuklarının eğitim kalitelerinin arttırılması hedeflerimizdendir.

ŞEGAFED; şehit yakınlarımız, gazilerimiz, korunmaya muhtaç çocuk ve gençlerimizin hayat kalitelerini yükseltmek adına kalıcı çözümler üreterek, sürekli mağduriyet durumundan kurtarılmaları ve onlara müreffeh ve kaliteli bir hayat sunmak için çalışmaktadır. Bu çalışmalar www.segafed.org.tr sitemizden medyaya servis edilecek ve artarak devam edecektir.

Bu vesile ile kurduğumuz Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu’nun şehit yakınlarımız, gazilerimiz, yetim ve öksüzlerimiz başta olmak üzere tüm halkımıza ait olduğunu belirtiyor ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz..

BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN,
HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN,
HEPİMİZ TÜRKİYE İÇİN...